Sektörde öncü olan firmamız 1967 yılında kurulan ilk filtre firmasıdır. 1989’dan sonra firmanın ismi ASAŞ Filtre olarak değişmiştir. Şu anda dünyanın en büyük AR-GE merkezine sahiptir ve birçok firma için (Ford, Scania, Man, Bosch, Knorr, Donaldson vs. ) üretim yapmaktadır.

Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve farklı sektörlerde doğru hizmet sağlamak amacı ile yola çıkan ASAS Group 2011 yılında Ankara’da faaliyete başlamıştır. Türkiye’nin birçok yerinde şantiyesi bulunan ve birçok bayiliği olan grup firmasıdır. Firmamız bünyesinde ASC VAGON PROJELENDİRME BİLİŞİM İNŞ. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. , ASAS OTOM. FİLTRE İNŞ. ENR. TUR. JEOLOJİ SONDAJ MUH. MAD. TAŞ. İTH. İHR. LTD. ŞTİ. ve UMUT VAGON BİLİŞİM FİLTRE İNŞ. İTH. LOJ. OTOM. TURZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. şirketleri faaliyet göstermektedir.

ASAS OTOM. FİLTRE olarak Devlet Demiryollarında mühendislik ve bilgi gerektiren lokomotif ve vagonların hafif ve ağır bakımları yapılmaktadır.

ASC BİLİŞİM bünyesinde dijital arşiv, büyük kurumsal yazılımlar ve birçok yerel ve ulusal yazılım bulundurmaktadır.

UMUT VAGON olarak Devlet Demiryollarında yeni ve teknolojik işler yaparak özellikle yurt dışından getirilen birçok ürünün Ar-Ge si yapılarak millileştirilmiştir.

VİZYONUMUZ;
Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde, uluslararası kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunarak müşterilerine katma değer yaratmayı ve çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişmeyi amaçlar. Dolayısıyla, ülkesi, müşterileri, ortakları ve tedarikçileri için güvenilir ve saygın olmak temel hedefleri arasında yer alır.

MİSYONUMUZ;
Grup şirketlerimizin faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, mesleki ahlak ve disipline bağlı olarak, ülke ekonomisine katkıda bulunan, dürüstlükten ödün vermeyen güvenilir bir şirket olmaktır.